اعدام زندانیان سیاسی را بشدت محکوم می کنیم!

دادسرای عمومی و انقلاب تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده که،  سحرگاه روز یکشنبه 19 اردیبهشت 1389 ، فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان  به اتهام مشارکت در بمب گذاری در مراکز دولتی و وابستگی به پژاک در زندان اوین اعدام شده اند.

جمهوری اسلامی از همان آغاز موجودیت خود تنها با زبان اعدام و سرکوب با مخالفین خود سخن گفته است و در دوران اخیر که امواج خروشان خشم مردم از هر طرف بر پیکر پوسیده این حکومت میکوبد بر آن است تا با تشدید سرکوب و شکنجه و اعدام از طرفی در میان مخالفین ایجاد رعب کند و از طرف دیگر به طرفداران خود دل و جرئت بدهد. ولی به یقین می توان گفت که چنین جنایاتی نه تنها مردم را نه خواهد ترساند بلکه عزم آنها را در سرنگون ساختن این جمهوری نکبت و اعدام راسختر خواهد کرد. 

ما این اعدامها را به شدت محکوم میکنیم و با صمیمیت تمام با خانواده ها و بازماندگان این عزیزان ابراز همدردی میکنیم. ما از تمامی  سازمانها و مبارزان دمکراسی و عدالت اجتمائی، زنان و ملیتها در ایران می خواهیم که تلاشهای خود را برای توقف اعدامها در ایران دو چندان کنند و با اعتراضهای دامنه دار ماشین کشتار جمهوری اسلامی را از حرکت باز دارند.

 

 ما  از تمامی سازمان ها و نهادهای آزادیخواه و مدافع حقوق بشر می خواهیم علیه این  اعدام ها بشدت اعتراض کرده و با همه توان فشارهای بین المللی بر جمهوری اسلامی را افزایش دهند تا مانع اعدام دیگر زندانیان اسیر در دست جانیان اسلامی شوند.

 

 

هیئت اجرائیه جنبش فدرال دمکرات آذربایجان

 

19 اردیبهشت 1389

 

9 ماه مه  2010