اطلاعیه جنبش فدرال دموکرات آذربایجان

 

قتل وترور شهروندان توسط حکومت اسلامی را محکوم میکنیم!

 

پنجشنبه 8 بهمن ماه 1388 در آستانه ی 22 بهمن ، سالگرد انقلاب 1357 - دو جوان بنام های محمد رضا علی زمانی وآرش رحمانی پور در زندان اوین به دار آویخته شدند.

رژیم جنایتکار با اعدام ناگهانی ومخفیانه وبدون اطلاع خانواده ووکیل آرش رحمانی پور 19 ساله ومحمد علی زمانی که دوماه پیش از انتخابات بازداشت شده بودند ،از یک طرف میخواهد رعب و وحشت درجامعه ایجاد کند وازطرف دیگرازخشم مردم در رابطه با اعدام ها بشدت میترسد. نسرین ستوده وکیل آرش رحمانی پورمیگوید:

من به عنوان وکیل آرش رحمانی پور از خبر اعدام ناگهانی وی شوکه شدم. به موجب قانون هیچ حکمی قبل از ابلاغ قابلیت اجرا ندارد. این حکم مخفیانه صادر شد و مخفیانه دور از کسانی که باید اطلاع داشته باشند برای اجرا رفت و پس از اجرا پایگاه اطلاع رسانی دادسرا آن را اعلام کرد. هیچ دلیلی جز ایجاد رعب و وحشت در این پرونده برای صدور حکم آرش وجود نداشت. آرش بر خلاف مطلبی که در پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی انقلاب اعلام شده در ماجراهای پس از انتخابات بازداشت نشد. او در فروردین سال جاری و دوماه قبل از انجام انتخابات و در منزل خودش بازداشت شد و در زمان دستگیری بیش از ۱۹ سال نداشت. بسیاری از اتهاماتی که علیه آرش مطرح شد مربوط به زمانی بود که کمتر از ۱۸ سال داشت. بنابراین به طور قطع ویقین پرونده آرش از پرونده های اعدام های زیر ۱۸سال است که اعلام شده و این بار اعدام زیر ۱۸ سال از بین متهمان سیاسی قربانی گرفت. در تمام طول بازداشت و محاکمه علیه وی فشارها و وعده و وعید های فراوانی در جریان بود. از ابتدا خواهر آرش بازداشت شد. دو ماه خواهر آرش در بازداشت بود. پس از آن با قرار منع تعقیب آزاد شد اما فشارهایی که در زمان بازداشت تحمل کرده بود منجر به از دست دادن فرزندش شد. آرش در تنها ملاقاتی که من به مدت ربع ساعت با وی داشتم به من گفت که در دو تا بازجویی خواهرش را روبروی او گذاشته اند و گفتند که اگر می خواهد آزاد شود باید به اعتراف هایی که از او درخواست می شود اقرار کند. همین طور به من به عنوان وکیل انتخابی آرش هرگز اجازه شرکت در محاکمه داده نشد. در جلسه ای که مرداد ماه دادگاه آرش تشکیل شد من برای شرکت در جلسه دادگاه اصرار کردم. این موضوع باعث شد ماموران امنیتی من را تهدید به بازداشت کنند و سپس با اخذ پروانه وکالت من آن را صورت جلسه کردند و بعدا پروانه را به من برگرداندند.

در هفته ها وماه های اخیر ده ها تن از شهروندان ایرانی در زندانهای جمهوری اسلامی به دار آویخته شده اند. جمهوری اسلامی برای ایجاد رعب ووحشت درمردم معترض وجنبش اعتراضی ضد استبداد دینی ، به زندان، شکنجه وتجاوز وقتل وترور روی آورده است.

 

جنتی دبیر شورای نگهبان وامام جمعه موقت تهران امروز 9 بهمن ماه در نماز جمعه تهران خطاب به آيت‌الله لاريجاني رئیس قوه قضائیه گفت: اي برادر كه شما را مي‌شناسم و مي‌دانم با دل پاك مسئوليت قبول كرده‌ايد و قصد خدمت داشته‌ايد، در حالي كه علاقه شديد به درس خواندن داشتيد و حاضر نبوديد از كار درسي‌تان كاسته شود، به هر حال شما آمديد و روحيه ضد ظلم، انقلابي و ولايي داريد، پس بياييد براي رضاي خدا همين طور كه دو نفر را صريح اعدام كرديد، دست شما درد نكند، مردانه بايستيد.

وي با اشاره به اين مطلب كه هر جا سستي و ضعف داشته‌ايم، ضربه خورده‌ايم، افزود: 18 تير ضعف نشان داديم، بايد پرسيد دستگاه قضايي چند نفر را اعدام كرد كه عاشورا به وجود آمد، مي‌گويم اگر ضعف نشان دهيد آينده بدتري در انتظار شماست.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با قرائت چند آيه آخر سوره مباركه احزاب گفت: با قرآن با شما حرف مي‌زنم، خدا مي‌فرمايد مطابق سنتي كه در اسلام و از گذشته وجود داشته، سه گروه يعني منافقين، افراد بيمار كه دل بيمار دارند و شايعه‌سازان اگر دست برندارند، به تو دستور مي‌دهم به آن‌ها حمله كن و آنها را سخت بكش. البته قانون بايد رعايت شود اما قرآن نيز بايد رعايت و اسلام، ‌انقلاب و ولايت فقيه حفظ شود.

خطبه امروز جنتی خبر از بازداشتهای وسیع وکشتار وترور شهروندان معترض به این سیستم ولایی استبدادی در روزهای آینده میدهد.

جنبش فدرال دموکرات آذربایجان ازهمه احزاب وسازمانهای سیاسی آذربایجانی وغیر آذربایجانی وتمامی مدافعان آزادی ودموکراسی وهمچنین از تمامی نهادهای مدافع حقوق بشر ایرانی وبین المللی میخواهد که بطور جدی به این سیاستهای ضد بشری جمهوری اسلامی اعتراض کنند وبا بسیج افکار مترقی جهان ومراجعه به نهاد های بین المللی مدافع حقوق بشرمانع ادامه اقدامات جنایتکارانه جمهوری اسلامی شوند.

جنبش فدرال دموکرات آذربایجان

9 بهمن 1388