سکوت رسانه های فارس زبان و تنبلی فعالان خارج تا اطلاع ثانوی ادامه دارد!!!

حمیده اسکوئی(فعال دانشجوئی)

 

آنچه که هم اینک در آذربایجان جریان دارد، سرکوب ناجوانمردانه فعالان ملی و هویت طلب تورک آذربایجان از سوی ماشین اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی است. رسانه های فارس زبان که در قبال کوچکترین حادثه ای در تهران و یا دستگیری یک فعال زن، گارگری و یا دانشجوئی سر و صدایشان گوش فلک راکر می کند و صدای آمریکا، رادیو فردا و دهها سایت اینترنتی به پوشش خبری آن می پردازند، در قبال حوادث آذربایجان سکوت کامل را ترجیح داده اند. اینها که متاسفانه ادعای حقوق بشری و دمکراسی شان حتی بعضا موجب گمراهی هموطنان تورک ساده لوح ما را نیز موجب می شود، اهمیتی به آذربایجان و حوادث آن نمی دهند. شکی نیست که ادعاهای اینها در دفاع از حقوق بشر دروغ بسیار بزرگ و باورنکردنی است.

متاسفانه سایتهای آذربایجان که تماما بصورت غیرحرفه ای کار می کنند، ناتوان از پوشش کامل خبری حوادث آذربایجان هستند. مضاف بر اینکه سانسور و فلترینگ شدید اینترنتی مانع از ارسال بهنگام اخبار توسط فعالین به خارج از کشور می شود. آیا می دانید که ارسال هر خبر و یا نوشتن هر تحلیلی در داخل بازی خطرناک با مامورین اطلاعاتی ایران است.

فعالین آذربایجانی خارج از کشور نقش به سزائی در شکستن این سکوت مرگبار می توانند ایفا کنند. ایکاش بجای بحث های خسته کنند ه ای نظیر بایراق و غیره کسانی نیز پیدا می شدند که به فکر خانواده هایی باشند که از وضعیت فرزندان خود بی خبرند. چه بسیار مادرانی که شب تا صبح نمی خوابند و دست به دعا برای دریافت خبری از فرزندان خود گریه و زاری می کنند.

بایستی بدانیم و باور کنیم که کسی برای کمک ما نخواهد آمد. اگر دیر بجنبیم صدای فعالین در داخل کشور خفه خواهد شد. با یستی فعالین خارج از کشور با احساس مسئولیت بیشتری نسبت به بازداشت شدگان آذربایجان عمل کنند. حتی اگر لازم باشد بایستی ذر مقابل دفتر سازمان ملل و عف بین الملل و یا حتی خبرگزاریهای بین المللی و معتبر خارجی اعتصاب غذا نمود تا بلکه کسی صدای آذربایجان را بشنود. روی سخنم با فعالین خارج از کشور است، مگر چه ایردای دارد ده نفر جوان پر شور و قوی با اعتصاب غذای خود چشم جهان را بسوی داخل آذربایجان معطوف کنند. من نمی دانم این عزیزان منتظر چه چیزی هستند. فعالان داخل کشور هر چه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند، حالا نوبت شماست. تعداد بازداشت شدگان بقدری است که حتی اسامی پاره ای از آنها هنوز نامشخص است. اگر در گذشته فعالان بنام دستگیر می شدند امروز جوانان گمنام در حرکت ملی هر روز دستگیر می شوند. هر فعال آذربایجانی خارج از کشور که با بی مسئولیتی از کنار این قضیه بگذرد به آرمان آذربایجان و به مادران شهدا و بازداشت شدگان بی حرمتی کرده است. لطفا با احساس مسئولیت بیشتری وارد عمل شوید. جمهوری اسلامی قصد دارد با تمام توان خود و با استفاده از این جو سانسور و در سکوت مدعیان حقوق بشر مسئله آذربایجان جنوبی را با خشونت تمام یکسره کند.

کسی به داد آذربایجان بشتابد

گله جک بیزیمدیر

پست شده توسط gelecek در چهار شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۸۶ و ساعت 13:57